więcej

Szyby ochronne mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo. Można powiedzieć, że chronią nas przed zagrożeniem wewnętrznym związanym z uszkodzeniem takiej szyby oraz przez zagrożeniem zewnętrznym w postaci nieuprawnionego dostępu do pomieszczenia np. włamania.

Szyby bezpieczne

Dzielą się na dwa typy, z których pierwszy to tzw. szyby bezpieczne. Nazywane są tak, ponieważ w przypadku kontaktu z taflą szkła i jej uszkodzenia bądź całkowitego rozbicia ryzyko zranienia jest minimalne. Specyficzna budowa ma za zadanie skutecznie minimalizować ryzyko przecięcia lub przygniecenia przez spadające odłamki. Zbudowane ze szkła laminowanego lub szkła zbrojonego nie rozpadają się pod wpływem uderzenia na duże i ostre fragmenty. Podobnie jak w szybach samochodowych warstwa klejąca spaja szkło nie pozwalając, aby w skutek nieszczęśliwego wypadku czy też celowego działania zamieniło się w niebezpieczne odłamki tnące to co stanie im na drodze.

Szyby antywłamaniowe

Drugi rodzaj to szyby antywłamaniowe. Potrafią skutecznie zastąpić inne urządzenia ochronne takie jak specjalistyczne rolety, czy też kraty w oknach. Wytrzymałość tego typu produktów jest niepodważalna. Firma Matpol posiada w swojej ofercie szyby zdolne sprostać nawet najtrudniejszym testom. Bezpieczeństwo mienia i życia to sprawa pierwszorzędna, dlatego stosując nawet najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne nie warto z niego rezygnować. Kraty oraz rolety nie zawsze komponują się z ogólnym zamysłem estetycznym projektu. Wady tej nie posiadają szyby antywłamaniowe, które nie dość, że świetnie chronią to z wyglądu nie różnią się od zwykłego szkła. Podobnie jak zwykły produkt tak samo przepuszczają światło oraz chronią przed promieniami UV. Szyby antywłamaniowe dzielimy na następujące klasy wytrzymałości: P1A, P2A, P3A, P4A, P5A, wszystkie znajdą Państwo w naszej ofercie.

Zalety szyb ochronnych:

  • Ochrona przed skaleczeniami i urazami,
  • Ochrona przed spadającymi obiektami,
  • Ochrona przed fizycznym atakiem na mienie,
  • Poprawa dźwiękoszczelności budynku,
  • Wygląd nie odbiegający od zwykłych szyb stosowanych w budownictwie.
dotacje