więcej

O szkle

Zdobienie szkła to trudny proces wymagający wielkiej precyzji oraz specjalistycznych maszyn. Szkło zdobione zyskuje swój niepowtarzalny charakter jeszcze w fazie płynnej, kiedy jest ono rozgrzane do czerwoności. Zostaje poddane walcowaniu pomiędzy dwiema rolkami, z których jedna ma za zadanie odbijać wzór. W wyniku tego procesu jedna ze stron tafli pozostaje gładka, podczas gdy druga pokryta jest zaprojektowanym wzorem.

Nasza szeroka oferta szkła ornamentowego sprawia, że wyroby te sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jeżeli chcesz wnieść do swojego pomieszczenia element dekoracyjny to jest to najlepszy wybór. Walory estetyczne naszych szyb dekoracyjnych doceniło już wielu klientów, którzy wykorzystali je przy budowie drzwi, ścianek działowych, okien i innych elementów stosowanych w budownictwie. Warto przypomnieć, że szkło ornamentowe przepuszcza prawie taką samą ilość światła co zwykła szyba, dlatego nie trzeba się martwić o przepuszczalność promieni słonecznych. Istnieje, jednak możliwość celowego zaciemnienia poprzez nadanie tafli szkła ciemniejszego koloru.

Firma Matpol posiada bogatą ofertę szkieł ornamentowych zdolną sprostać nawet najbardziej wyszukanym gustom. Zachęcamy do zapoznania się z nią i dokonania doskonałego wyboru!

Zalety szyb dekoracyjnych:

  • Szeroki wybór wzorów,
  • Duże walory dekoracyjne,
  • Dostępne w kolorze bezbarwnym lub brązowym,
  • Możliwość uzyskania różnych stopni zaciemnienia.
dotacje