więcej

O szybach

Efektywność energetyczna domu to nie tylko zachowanie ciepła podczas zimowych miesięcy. Latem, kiedy na zewnątrz temperatura gwałtownie wzrasta pomieszczenia wewnątrz budynku narażone są na przegrzewanie. Szyby ciepłochronne zwane także thermofloat zapobiegają przedostawaniu się energii cieplnej pochodzącej z promieni słonecznych tworząc skuteczną warstwę izolacyjną.

Ich budowa składająca się z dwóch szyb wraz z powłoką niskoemisyjną skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku oraz zapobiega przedostawaniu się gorąca do środka, kiedy jest upał. Z tego powodu szyby ciepłochronne to doskonałe rozwiązanie na cały rok. Spełniają swoje zadanie idealnie zarówno podczas letniej suszy jak i silnego mrozu.

Szyby zespolone jednokomorowe

Szyba zespolona jednokomorowa standardowo zbudowana jest ze szkła typu float oraz drugiej tafli z powłoką niskoemisyjną. Dzięki szkle z tą powłoką cała szyba zyskuje doskonałe parametry: duża przepuszczalność światła, duża przeźroczystość oraz niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ug=1,0 W/m2K. Osiągnięcie takich parametrów uzyskuje się również dzięki zastosowaniu gazu szlachetnego np.: argonu lub kryptonu.

Szyby zespolone dwukomorowe

Szyba zespolona dwukomorowa zbudowana jest z trzech tafli szkła, w tym dwie z powłoką termoizolacyjną oraz przestrzenią międzyszybową wypełnioną gazem szlachetnym. Szyba tego typu ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest poprawa współczynnika przenikalności cieplnej, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów ogrzewania pomieszczeń.

matpol zdjecie
Budowa szyby Liczba komórGazUg wg EN 673 [ W/m2K]g [%]
float 4mm / 16 / thermofloat 4mm1-2,776
float 4mm / 16 / AR / thermofloat 4mm1argon1,163
float 4mm / 16 / AR / thermofloat ONE 4mm 1argon1,049
float 6mm / 16 / AR / thermofloat 6mm 1argon1,160
th 4mm / 10 / AR / fl 4mm / 10 / AR / th 4mm 2argon0,850
th ONE 4mm / 16 / AR / fl 4mm / 16 / AR / th ONE 4mm 2argon0,537

Co możesz zyskać?

  • Niższe rachunki za ogrzewanie zimą, niższe zużycie prądu latem,
  • Łatwe utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz budynku,
  • Redukcję przepływu promieniowania UV przez powłokę szyby,
  • Wysoką przepuszczalność światła.
dotacje