więcej

Któż z nas nie potrzebuje czasami chwili relaksu w spokoju i ciszy? O ile nie należy się do osób mieszkających z dala od źródeł hałasu to problemem dla tej rutyny mogą być przejeżdżające samochody, karetki na sygnale, odgłosy dochodzące z placu zabaw czy organizowanych wydarzeń kulturalnych jak koncerty i przyjęcia. Czynników zdolnych zakłócić nasz spokój jest całe mnóstwo.

Rozwiązanie tego problemu może być tylko jedno i są nim szyby dźwiękochłonne produkowane przez firmę Matpol. Zespolone szyby dźwiękochłonne to najlepszy wybór, który uchroni zdrowie Twoje, Twojej rodziny oraz Twoich pracowników przed szkodliwym wpływem dźwięków dochodzących z zewnątrz budynku.

Szyby dźwiękochłonne przyczyniają się do znaczącej redukcji immisji dźwiękowych poprzez specyficzną budowę polegającą na szerokim zastosowaniu asymetrii oraz gazów wypełniających przestrzeń pomiędzy taflami szkła. Hałas może być dzięki temu zredukowany do bezpiecznych wartości wynoszących od 28 do 53 dB. Dla porównania szum odkurzacza wynosi około 60 dB! Motocykl za oknem, który porusza się bez tłumika emituje natężenie dźwięku o mocy 100 dB. Nie trzeba tego słuchać! Hałas można skutecznie zredukować do poziomu, który nie będzie uciążliwy – nawet 23 dB. Wartość ta odpowiada mniej więcej cichemu szeptowi osoby siedzącej w tym samym pomieszczeniu!  Ochronę dźwiękochłonną można również łączyć z innymi funkcjami szkła między innymi: zwiększoną odpornością na uszkodzenia, termoizolacyjnością oraz ochroną przeciwsłoneczną.

Największe zalety szyb dźwiękochłonnych to:

  • Doskonała izolacja akustyczna,
  • Zwiększona izolacja termiczna,
  • Niska przepuszczalność promieniowania UV,
  • Szyby dźwiękochłonne są tak samo wytrzymałe i przepuszczają tyle samo światła co zwykłe szkło.
dotacje