więcej

Obróbka cyfrowa to niezawodna metoda kształtowania szkła. Przy jej pomocy można dokonać szeregu modyfikacji gotowej tafli takich jak:

  • wiercenie otworów,
  • wykonywanie dużych i nieregularnych wycięć,
  • szlifowanie krzywoliniowych odcinków,
  • wycinanie kształtów i nieregularnych wzorów,
  • grawerowanie indywidualnych projektów na szkle (wymagany plik .dxf).

Obróbkę cyfrową cechuje wysoka precyzja oraz powtarzalność kształtu. Nasze maszyny wycinają dowolne kształty z najwyższą dokładnością. Na centrach obróbczych realizujemy zlecenia seryjne jak również projekty indywidualne.

Zatępianie krawędzi

Tam, gdzie estetyka krawędzi nie jest wymagana, ale liczy się bezpieczeństwo warto zastosować zatępianie krawędzi szkła. Proces ten pomaga również zmniejszyć ryzyko samoistnych pęknięć szkła spowodowanych wzrostem naprężeń wewnętrznych. Zatępienie to najprostszy sposób obróbki krawędzi powodujący, iż szkło może zostać poddane procesowi hartowania.

Szlifowanie

Szlifowanie jest procesem, w którym szkło jest pozbawiane ostrych krawędzi i nierówności. Polega na nadaniu estetycznego połysku bądź efektu matowego. Taka obróbka gwarantuje bezpieczeństwo przy kontakcie z krawędzią szkła. Szlif krawędzi możliwy jest do wykonania na każdej grubości szkła oraz na każdym kształcie nawet tych najbardziej skomplikowanych.

Fazowanie

Tego typu obróbka szkła odbywa się na specjalnych urządzeniach dedykowanych do tego typu wykończenia krawędzi. Oferujemy szkło fazowane na odcinkach prosto i krzywoliniowych. Takiemu procesowi możemy poddać każdy rodzaj szkła, zaczynając od luster, a kończąc na szkle barwionym w masie. Obrobione powierzchnie zostają wykończone wysokiej jakości polerem, który sprawia, że szkło nabiera estetycznego wyglądu.

Otwory i wycięcia w szkle

Otwory i wycięcia dają możliwość dostosowania szkła do aktualnych potrzeb konstrukcyjnych. Najczęściej są one używane do montażu zawiasów lub rotul pozwalających na instalację szkła jako balustrady lub na dachu. Proces takiej obróbki wykonywany jest na centrach sterowanych numerycznie dzięki czemu eliminujemy możliwość wystąpienia pomyłek lub różnic w rozmieszczeniu otworów.

Zalety cyfrowej obróbki szkła:

  • Najwyższy poziom obróbki mechanicznej,
  • Precyzja i dokładność wykonania,
  • Doskonała powtarzalność wzoru.
dotacje